הרחם הרגשי

הרחם הרגשי שלך.
כן. יש לך אחד כזה, מה לא ידעת?
הוא נפתח בכל חודש יחד עם זה הפיזי, ומשחרר מתוכו רגשות שנאצרו בו במשך חודש שלם. יש שקוראים לזה תסמונת קדם ויסתית. מסבירים את זה בכל מיני צורות
מתוך ההתבוננות השלמה על כל חלקי האישה אני רואה את המחזור של הגוף הרגשי שלנו מקביל לזה של הפיסי.
אנחנו אוגרות רגש ומשחררות אותו כמו הלבנה – מתמלאות ומתרוקנות, יחד עם המים של האדמה שחיים בגופינו.
מה זה אומר על הריון?
חודש אחרי חודש את אוגרת רגש בתוכך. תשעה ירחים.
ואז הלידה?
כמות אדירה בלתי נתפשת של רגש מתנקה ממך בבת אחת. מפל נהר שטף של רגש שפורץ מתוך הרחם הרגשי בעוד זה הפיסי נפתח ויולד תינוק חדש לאויר העולם.
הענין הוא שאנחנו לא מורגלות בפריקת רגש בכמויות שכאלו. גם בזמן הירח (זמן הווסת) אנו לא פורקות רגש באמת. מכניסות טמפון, עסקים כרגיל, שום שטיפה רגשית או פיסית לא נראית לעין.
אם הייתי יכולה לשנות משהו כאן על האדמה הייתי מלמדת את כולנו לעצור לגמרי למשך הדימום החודשי. תקראו לזה אוהל אדום ריטריט לא אכפת לי איך. זמן ניקוי. זמן בו אני מרשה לרגש פשוט לזרום החוצה, בכל הצורות האפשריות. לבכות ולצרוח, לדבר עם חברה, לרקוד, להרביץ לכריות.
ואז באה הלידה, בה מלאאאאא רגש מתפרץ החוצה. רגש של תשעה חודשים!!!
כאן טמפון לא יעזור, כבר אי אפשר לומר "עסקים כרגיל". כאן הרגש הזה חייב להתפרץ כדי שתינוק יוכל להוולד. ואנחנו אפילו וויסות חודשי של רגש לא יודעות לעשות…
מה עושות?
קודם כל שמות לב – יש לך רחם רגשי. הוא בתוכך, קיים, אוצר, משחרר. תני לו מקום תסכימי לו להיות, חקרי אותו בסקרנות.
ואז – יוצרות מרחב לשחרור רגש. זמנים בהם אנו מתפנות לזה – להרגיש, להניע, להתמסר לזרימה שלו.
ההריון הוא זמן מצויין ללמוד את הרחם הרגשי שלך, ללמוד לווסת רגש. מי ששמה לב רואה שהמחזור ממשיך גם בהריון, אנו ממשיות לנוע עם הלבנה מבלי להתרוקן. ואנחנו יכולות להתנסות בוויסות רגשי מסוג חדש בהריון, כזה שמגיע מבחירה חופשית, מלב ער, מכוונה טהורה.
המפגש עם השחרור הרגשי בהריון מאפשר לנו לנקות את כל מה שיכול להפריע לנו בלידה ובאמהות להיות שלמות. הפחדים הדאגות, הציפיות האכזבות, הבלבול המתח. ואז אנחנו מגיעות אל הרגע הזה של הלידה, בו אנו מתחילות את מסע האמהות ומה שנותר זה אהבה.
אהבה עצמית. כזו שמכילה את רגשותיך את ברכות וכבוד ועוצמה. כזו אהבה עצמית שכל אם צריכה מנה מכובדת שלה כדי להיות שלמה ובריאה.
בסדנת יום של לידה אורגזMית נפגוש את הרחם הרגשי. נמצא את הדרך אליו, נלמד איך לאפשר לו להפתח ולהסגר באופן בריא ומיטיב ונקבל כלים להכלת הזרימה הרגשית הספונטנית שמתרחשת בלידה.
הM , הגישה המובאת הסדנא הזו היא גישה שמתאימה לא רק לנשים הרות, אלא לאמהות בכלל שרוצות להתחבר למעמקי ההוויה האמהית ולרכוש כלים לשימוש בחיי היומיום.
מי שמכירה את הרחם הרגשי שלה ולומדת לווסת את רגשותיה באופן מודע, יכולה ללמד את ילדיה לעשות כן. יכולה להשפיע על זרימת הרגש בביתה, במקום עבודתה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *